Megosztom
Tegyünk egy képzeletbeli utazást az Edó-kor forgatagába!
Az ukiyo-e elnevezésű, fametszéses eljárással készült zsánerképeket az Edó-kor legelterjedtebb műfajaként tartják számon. A témáikat gyakorta az örömnegyedek, színházak, és teaházak világából merítő művészeket kinevelő ukiyo-e iskola a 17. század elején jelenik meg majd a 19. század elején éli virágkorát.
A korai technikákat (kontúrnyomtatás, a képek kézi festéses színezése) az Edó-korra az életképek fametszet-technika fejlődésének köszönhetően többszínnyomtatásos eljárások váltják fel.
Jelen előadás alkalmával közvetlen közelségből nyerhetünk betekintést az Edó-kor mindennapjainak sokszínű arcát, a vigalmi negyedek, kabuki színészek életének mozzanatait, valamint a természet megunhatatlan csodáit megörökítő fametszetek vibráló világába.
S mindaz ami évszázadokat átívelő utazásunkat lehetővé teszi az a Boston Múzeum közreműködésében megvalósult japán ukiyo-e digitalizálási projekt varázsa.
Az ukiyo-e fametszetek szabad szemmel olykor fel sem fedezhető apró motívumainak részletes analízisén keresztül az előadás meghívott előadója, a digitalizálási projekt japán vezetője MAKINO Kentaro jóvoltából indíthatjuk meg röpke időutazásunkat az Edó-kor ezerarcú világába.
Előadó: MAKINO Kentaro az NHK promóciós osztályvezetője. Oktatási, anime műsorok szerkeztője, producer. 2003 óta a Boston Múzeummal közösen folytatott „Ukiyo-e digitalizálási projekt” japán irányítója. Japán UNESCO kuratoriumi tag. Az NHK Kulturális Központ, a Meiji Egyetem valamint a Meiji Egyetem Liberty Academy oktatója.
Előadás időpontja: 2012. október 12. 19.00 Helyszín: Puskin Mozi – Metropolis Terem (1053, Kossuth Lajos u.18) Az előadás INGYENES! A férőhelyek korlátozott száma miatt előregisztráció szükséges! Regisztráció: lecture@japanalapitvany.hu email címre a név és a résztvevők számának megadásával.
További információ Japán Alapítvány honlapján